supercad_baner_plateia

REJESTRACJA NA WEBINARIUM PLATEIA - KOLEJNE JUŻ WKRÓTCE

Co zyskasz dzięki webinarium Plateia?

1. Poznasz najlepsze narzędzia oprogramowania (zgodnego z BIM), które przyspieszają prace projektowe od ręki. Dzięki temu, zmniejszysz liczbę kliknięć o 50%.

2. Przekonasz się, z jakich funkcjonalności korzysta Twoja konkurencja, która płynnie przeszła na oprogramowanie w wersji wieczystej.

Bądź z nami na webinariach i dołącz do grona pionierów projektowania! Zarejestruj się, by zyskać.

REJESTRACJA NA WEBINARIUMWyrażam zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Dz.U.Nr 133 z 1997r.


Administratorem Twoich danych jest firma Aplikom Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: http://supercad.pl/rodo/

PLATEIA - TIPS & TRICKS

Poznaj więcej możliwości oprogramowania w wersji wieczystej do projektowania infrastruktury – Plateia.

W mini-cyklu pokażemy Ci krok po kroku 5 nieoczywistych tricków, które usprawnią Twoją pracę.

Projektowanie infrastruktury podziemnej

Projektowanie infrastruktury podziemnej

Sposoby edycji krawędzi drogi

Sposoby edycji krawędzi drogi

   Projektowanie rond

Projektowanie rond

   Wyznaczanie granicy pasa drogowego

Wyznaczanie granicy pasa drogowego

CECHY

POLSKIE STANDARDY

Plateia wspiera polskie standardy projektowania dróg w zakresie klasy drogi, prędkości projektowej i miarodajnej, parametrów krytycznych dla elementów, obliczeń przechyłek i poszerzeń oraz krajowych oznakowań pionowych i poziomych.

SZYBKI I SKUTECZNY

Dzięki Platei czasochłonne i powtarzające się operacje wykonasz szybciej oraz osiągniesz szybki i dokładny transfer danych pomiędzy planem sytuacyjnym, profilem podłużnym i przekrojami poprzecznymi.

POLSKA WERSJA

SuperCAD to pakiet programów w pełni przetłumaczonych na język polski. Bez trudu odnajdziesz potrzebne funkcjonalności dzięki czemu Twoja praca może być wydajniejsza i bardziej efektywna.

LICENCJA WIECZYSTA

Największy producent oprogramowania CAD - Autodesk, zmienia sposób użytkowania aplikacji na czasowe subskrypcje z potrzebą terminowego ich odnawiania. Pakiet SuperCAD to licencja wieczysta, na której możesz pracować dożywotnio. Dzięki temu inwestycję w oprogramowanie możesz sfinansować leasingiem lub kredytem, a koszt uwzględnić w aktywach firmy.

TAŃSZY

Pakiet SuperCAD składający się z rozwiązania Plateia + BricsCAD jest tańszy od konkurencyjnego oprogramowania. Tylko SuperCAD dostarcza inżynierom projektującym infrastrukturę wydajnych i efektywnych narzędzi na najwyższym poziomie w tak niskiej cenie.

ŁATWY W NAUCE I UŻYTKOWANIU

Dobrze rozplanowane menu pozwala na szybką naukę dla początkujących użytkowników oprogramowania Plateia. Doświadczeni projektanci bez problemu odnajdą się w layoucie wstążkowym, który niewątpliwie usprawni ich pracę.

KOMPLEKSOWY

Dzięki SuperCAD wszystkie czynności wykonywane na poszczególnych etapach projektowania wykonasz w jednym programie. Łatwo zaczniesz od wstawienia danych powierzchni, rastrów, obrazów itd. Przejdziesz przez wszystkie fazy projektowania / rysowania. Zaprojektujesz skrzyżowania i ronda oraz przeprowadzisz rozmaite analizy. Pracę swą zakończysz przygotowując arkusze do wydruku lub model 3D.

SPRAWDZONY

Oprogramowanie Plateia używane jest w wielu krajach do projektowania nie tylko miejskich dróg i skrzyżowań, ale również do licznych rekonstrukcji i dużych projektów autostrad.

OBEJRZYJ FILMY

Funkcje projektowe

Cyfrowy model terenu

01_cyfrowy_model_terenu

Narzędzia do tworzenia powierzchni są zawarte w oprogramowaniu CGS Labs do wygenerowania szczegółów cyfrowego modelu terenu (DTM) opierających się na szczegółowych badaniach albo innych danych wejściowych: dodatkowe pliki danych pomiarowych, linie podziału, bloki itd.

Skalowanie

02_skalowanie

Tworzenie złożonych przebiegów ze zróżnicowanymi warunkami przekrojów daje użytkownikom możliwość zabezpieczenia różnych scenariuszy projektowych i wymagań geometrycznych dla różnego rodzaju projektów drogowych, począwszy od prostego projektowania dróg leśnych skończywszy na kompleksowym projektowaniu geometrii skrzyżowań. Ponadto tworzenie projektów przystanków, parkingów, platform, dróg, torowisk, kanałów rzecznych i innych elementów jest teraz dużo prostsze i szybsze dzięki licznym funkcjonalnościom programów CGS Labs.

Narzędzie projektowania geometrii drogi

03_geometria_drogi

Plateia oferuje szeroką gamę zaawansowanych narzędzi osiowania, projektowania geometrii profilu oraz zaawansowanej edycji projektu. Zawiera projektowanie P(V)I, tworzenie osi na podstawie istniejących polilinii lub ostatecznie tworzenie najlepiej pasującej osi opartej na istniejących danych linii środkowej drogi lub współrzędnych krawędzi jezdni. Kompleksowym narzędziem do definiowania profilu i edycji drogi jest także policzenie przewyższenia. Plateia obsługuje kilka definicji przechyłek i opcji punktów obrotu według różnych europejskich standardów projektowania jezdni. Liczba etykiet osi drogi według różnych norm krajowych daje elastyczność obejmującą szeroki zakres wymagań użytkowników.

Skrzyżowania i ronda

04_skrzyzowania_ronda

Automatyczne projektowanie skrzyżowań i rond oparte na istniejącej geometrii drogi wyznaczonej przez wcześniejsze osiowanie, profile i przechyłki. Funkcja trójwymiarowego skrzyżowania automatycznie dopasowuje profil drogi i wszystkie jego parametry aby korespondowały z założeniami projektowanego skrzyżowania. Automatyczne wyniki projektowania dopasowują typ geometrii (X albo T). Użyj trybu grading/Surface aby dostosować model 3D, a następnie dzięki opcji automatycznej aktualizacji podczas zmian linii trasowania.

Model powierzchni 3D i trójwymiarowy model nawierzchni jezdni

05_model_powierzchni_3d

Model 3D może być tworzony jako trójwymiarowy model powierzchni albo jako model przestrzenny 3D. Model powierzchniowy może być automatycznie wygenerowany z krawędzi pomiędzy droga 3D a terenem albo może zostać zaprojektowany za pomocą funkcji sortujących. Model 3D jest tworzony na podstawie powierzchni przekroju gdzie jako rozszerzenie można wprowadzić materiały i inne wielkości. Jako bryły 3D można również projektować tunele, mosty i wiele innych obiektów inżynierskich. Elementy stale mogą być wygenerowane z łuków i krzywych przejściowych. Wszystkie modele można także wyeksportować do Navisworks oraz Infraworks dzięki czemu projekt może być wykorzystany z zastosowaniem przepływu informacji technologii BIM.

Projektowanie i edycja przekrojów

06_edycja_przekrojow

Możliwości programu dają niemal nieograniczone możliwości projektowania i edytowania przekrojów na wiele sposobów bez prawie żadnych geometrycznych ograniczeń aż do finalnego etapu projektu. Użytkownik może swobodnie dodawać wiele przebiegów w jednym przekroju. Daje to kontrolę nad geometrią drogi i związanych z nią innych obiektów infrastruktury drogowej jakich twój projekt wymaga.

Wykonywanie przedmiarów

07_wykonywanie_przedmiarow

Plateia liczy ilość materiału użytego w procesie inwestycyjnym a także dzięki narzędziom eksportu danych umożliwia dokonanie szczegółowych przedmiarów prac. Daje również użytkownikom możliwość linkowania danych materiału do rysunku wraz z pełną bazą danych dotyczącą kosztów. Plateia wspiera również szybkie przeliczanie obliczeń w zależności od zmian nanoszonych na projekcie.

Odbudowa i renowacja dróg

08_odbudowa_renowacja_drog

Funkcje rekonstrukcji i renowacji dróg oferują potężne narzędzia analizy spadków dla najlepszego dopasowania wyrównania i stworzenia profilu na podstawie istniejących danych obrzeży lub osi drogi. Umożliwia to precyzyjny widok profilu dla istniejących i nowych nachyleń drogi wraz z obliczeniami ilości materiałów nawierzchni.

Oznakowanie drogowe

09_oznakowanie_drogowe

Oznakowanie drogowe jako osobna funkcja jest zawarte w programach CGS Plateia Ultimate 4D oraz Plateia Professional 3D. Zapewnia użytkownikom wszystko co niezbędne do projektowania, edycji i wizualizacji 3D znaków drogowych, znaków poziomych lub znaków na bramach. Program zawiera liczne biblioteki krajowe znacząco ułatwiając pracę projektantom.

SKONTAKTUJ SIĘ

man

Jarosław Rystaw

tel. 42 288 16 25
jaroslaw_rystaw@supercad.pl

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz:

porozmawiać z konsultantem o tym oprogramowaniu
porozmawiać z konsultantem o trwającej promocji
otrzymać wersję do testowaniaWyrażam zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Dz.U.Nr 133 z 1997r.  


Administratorem Twoich danych jest firma Aplikom Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: http://supercad.pl/rodo/